Huel Cynamonowy

Pozycja dla fanów cynamonu

Nazwa:  Huel Cynamonowy

Waga: masa netto 500g

 Pisałem już o Huelowym proszku bananowym w wersji Black…teraz trafiłem na butelkę lżejszej wersji i napotkałem na ciekawe objawienie. O ile wersja bananowa w proszku sprawiała lekkie poczucie osadu na języku (prawdopodobnie ze względu na dużą zawartość grochu) o tyle ta wersja to naprawdę świetna pozycja na szybki posiłek. 

Składniki:

Woda, białko grochu, maltodekstryna z tapoki, olej rzepakowy, bezglutenowa mąka owsiana, mielone siemię lniane, naturalne aromaty, średniołancuchowe trójglicerydy w proszku (z kokosa), rozpuszczalny błonnik glukozowy, mieszanka mikroskładników (cytrynian potasu, chlorek potasu, węglan wapnia, maltodekstryna, witamina C (w formie kwasu l-askorbinowego), sole magnezowe kwas ortofosforowy, sole magnezowe kwasu cytrynowego, dwuwinian choliny, witamina K2 (w formie menachinonu-7), witamina E (w formie octanu D-alfa-tokoferylu), witamina A (w formie octanu retinylu), niacyna (w formie amidu kwasu nikotynowego), witamina D2, witamina B12 (w formie cyjanokobalaminy), kwas pantotenowy (w formie D-pantotenian wapnia), D-Biotyna, glukonian miedzi, tlenek cynku, witamina B6 (w formie chlowodorku pirydoksyny), jodek potasu, ryboflawina, monoazotan tiaminy, L-metylofolian wapnia, pikolinian chromu), cukier kokosowy, białko z nasion konopi, emulgator: lecytyna słonecznikowa, substancja słodząca: glikozydy stewiolowe, zagęszczacz: guma gellan.

Wartość odżywcza produktu w 100 g:

  • Wartość energetyczna w butelce (500ml) – 1680 kJ /400 kcal

  • Tłuszcz  18 g, – z czego:
    kwasy tłuszczowe nasycone 5 g
    kwasy tłuszczowe jednonienasycone        7,2 g
    kwasy tłuszczowe wielonienasycone        5 g     

  • Węglowodany    35g
    – w tym cukry     4 g

  • Błonnik  6,4 g

  • Białko    22 g

  • Sól          0,45 g

 

Producent: Huel GmBH

Krótkie wyjaśnienie na temat gotowych dań typu Huel yFood JustMeal i wiele innych - czytaj niżej zanim skomentujesz

Widząc bardzo dużo skrajnych opinii na temat „gotowych dań”, które wystarczy podgrzać, zalać wodą, lub po prostu odkręcić zakrętkę i jeść/pić, postanowiłem napisać pod każdym postem kilka słów wyjaśnienia.

Po pierwsze i najważniejsze, nikt nam nie płaci za publikowanie składu i osobistych komentarzy (pozytywnych czy negatywnych na temat produktu). Na blogu są reklamy i to właściwie jedyny sposób na utrzymanie tego bloga i dzielenie się ze światem informacjami o produktach. 

Po drugie, równie ważne, produkty skategoryzowane przeze mnie jako „gotowce”, należy traktować z rozwagą. Wiem, że skład tych produktów potrafi przytłaczać i znajduje się w nich sporo chemii lub do transportu wykorzystano całe mnóstwo plastiku. Niemniej sam jem te „gotowce” i traktuję je jako jedzenie awaryjne. Każdy z nas czasem nie ma czasu przygotować posiłku, jest w trasie lub ma „zabiegany dzień”. Te gotowce traktuję właśnie na takie okoliczności. Na to miejsce mogłeś/aś zjeść dwa batony (czysty cukier), zupkę chińską albo napchać się dmuchanym pieczywem ze sklepu, po którym jedyne co będziesz odczuwać to solidne wzdęcia 

Udostępnij post:
Przeglądaj inne posty