Star Chrupki o smaku pomidor z serem

chrupki STAR pomidorowo serowe
Old-schoolowe chrupki potworki o smaku sera i pomidora, jeszcze tylko maczugi i jestem szczęśliwy

Nazwa: Star, Chrupki o smaku pomidor z serem

Waga: masa netto 125g 

Był taki czas, że w moim osiedlowym sklepiku zabrakło chrupek pomidorowo-serowych z charakterystycznym kształtem mordy z kłami (niektórzy twierdzą, że to klapki albo obroża, ale nie wierzcie im, TO SĄ KŁY!)

Zwiedzałem wiele innych, większych marketów więc w poszukiwaniu TYCH JEDNYCH lecz bezskutecznie. Najwidoczniej musiała nastąpić zmiana właściciela, albo mieli jakieś inne zmiany w strukturze. Finalnie wróciły ponownie na półki sklepowe, jednak w zmienionej szacie graficznej (dawniej kolory były  bardziej jednolite w kierunku fioletu)  więc zanim uwierzyłem, że STAR’y wróciły, musiałem trochę postać i poprzyglądać się produktom. 

Sceptyczny, ale w końcu sięgnąłem po paczkę i … to faktycznie one! 

Oprócz wyglądu graficznego, nie wiem jak bardzo zmienił się ich skład, dlatego muszę uznać, że był taki od zawsze. Wstyd się przyznać, ale potrafiłem czasami zjeść dwie takie paczki na raz, a niestety są diabelnie kaloryczne. Apeluję więc o rozwagę każdego kto czyta moje wypociny. 

Smak pozostał ten sam, czyli w skrócie – jeśli traficie na świeże chrupki to będzie głęboki i pyszny, a jeśli przeleżą kilka tygodni/miesięcy to poczujecie jakbyście jedli wywietrzałe i po terminie pseudo-pomidorowe chrupki. Czy warto na nie polować? Warto!

Składniki: kasza kukurydziana 67%, olej roślinny rzepakowy 23%, aromaty, w tym aromat dymu wędzarniczego (zawierają mleko), sól, laktoza z mleka, wzmacniacz smaku (glutaminian monosodowy), hydrolizowane białka roślinne (zawierają soję), przyprawy, glukoza, kwas (kwas cytrynowy) barwnik (annato biksyna)

Produkt może zawierać orzeszki arachidowe, pszenicę oraz inne zboża zawierające gluten

Wartość odżywcza produktu w 100g:

  • Wartość energetyczna – 2056 kJ/ 491 kcal
  • Tłuszcz – 24 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 2,2g)
  • Węglowodany – 61g (w tym cukry – 5,1g)
  • Błonnik – 2,1 g
  • Białko – 6,5 g
  • Sól – 2,6 g

 

Producent: Frito Lay Poland Sp. z o.o.

Udostępnij post:
Przeglądaj inne posty