Czekoladowe jajko Ozmo Happy

Tańsza alternatywa do Kinder Niespodzianki

Nazwa: Jajko z mlecznej, białej i gorzkiej czekolady z niespodzianką

Waga: masa netto 20g

Na początek chciałem napisać, że nie odradzam kupowania i jedzenia jajka Kinder. Po prostu postanowiłem zrobić małe porównanie obu pozycji, co zachęciło mnie do zakupu jajka Ozmo Happy. Efekt był ciekawy. Pod względem składu, to jajko wydaje się być..lepsze? Nie znalazłem w składzie oleju palmowego albo masła shea.

Pod względem kaloryczności to niewiele tu znajdziemy różnicy. Dość wyraźna różnica pojawia się jednak w smaku. Kinder Jajko to przede wszystkim mocno słodka i mleczna pozycja. W przypadku Ozmo Happy czujemy bardziej czekoladę (może z powodu większej domieszki gorzkiej czekolady?). Który smak wolicie – to już sami zdecydujecie. 

Zabawka jaka mi się trafiła, była w zasadzie ozdobą na długopis / ołówek. Nie powiem żeby mi się bardziej podobała, bo jak na starego faceta była tak samo bezużyteczna, chociaż w ogólnym rozrachunku miała chociaż jakieś zastosowanie. 

Główna różnica pojawiła sie w cenie, która była ponad o połowę niższa. Ja wiem, że inflacja itd. jednak warto zapytać ile jest w Kinderze marketingu i sentymentu a ile faktycznie ceny produktu. 

Składniki: cukier, masło kakaowe, odtłuszczone mleko w proszku, masa kakaowa, serwatka w proszku (z mleka), tłuszcz mleczny, emulgator: lecytyny (ze słonecznika): kakao w proszku, aromat, sól. Mleczna czekolada zawiera minimum 30% zawiesiny kakaowej i 14% zawiesiny mlecznej. Gorzka czekolada zawiera minimum 50% zawiesiny kakaowej, masło kakaowe, zawiera minimum 20% masła kakaowego i 20% zawiesiny mlecznej

Zawiera produkty mleczne. Może zawierać: orzeszki ziemne, orzechy laskowe, inne orzechy, jajka, gluten, soję i sezam

Wartość odżywcza produktu w 100 g:

  • Wartość energetyczna – 2208 kJ/ 529 kcal
  • Tłuszcz – 30,3 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 20,3g)
  • Węglowodany – 54,4g (w tym cukry – 51,8g)
  • Białko – 7,4 g
  • Sól – 0,3 g

 

Producent: Solen Cikolata GIDA SAN ve.

Udostępnij post:
Przeglądaj inne posty