Milka Happy Cows Alpejskie (ptasie) Mleczko o smaku śmietankowym

alpejskie ptasie mleczko
Bardzo łaciate ptasie mleczko

Nazwa: Happy Cows Alpejskie Mleczko o smaku śmietankowym

Waga: masa netto 330 g

Pianka o smaku śmietankowym z mleka alpejskiego, oblana czekoladą mleczną (14 %) z mleka alpejskiego, dekorowana białą czekoladą (10 %)

 

Nie wiem w sumie czy można używać w przypadku niektórych słodyczy zwrotu PTASIE MLECZKO, to chyba opatentowana nazwa, ale nie pamiętam która firma sobie zrobiła rezerwację. Mam nadzieję, że nie pójdę za to w kajdany…tyle słodyczy jeszcze do zjedzenia 🙁 

Co mogę powiedzieć o Wedlowskim ptasim mleczku, to że jest łaciate. jak krowa ze zdjęcia. Miłe zaskoczenie przy otwieraniu opakowania – ot, niecodziennie widzi się w środku to co na opakowaniu. Teraz zabrzmię jak boomer, ale KIEDYŚ TO BYŁO tak, że te opakowania były wypchane słodkościami po brzegi, a teraz jest taka sprytna tacka i co znajdziemy co najmniej (na oko) o dwa rzędy mniej ptasich mleczek jak dawniej. Ja wiem, inflacja i każdy radzi sobie jak może, ale niesmak pozostaje. 

 

Składniki: cukier, odtworzone odtłuszczone mleko, syrop glukozowy, tłuszcze roślinne (palmowy, shea), miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, odtłuszczone mleko w proszku, glukoza, substancja utrzymująca wilgoć (E 420), tłuszcz mleczny, serwatka w proszku (z mleka), białko jaja w proszku, substancja żelującą (agar), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), emulgatory (lecytyna sojowa, E 476), aromaty, stabilizator (inwertaza), substancja konserwująca (E 202)

Może zawierać orzeszki ziemne, orzechy oraz pszenicę.

Wartość odżywcza produktu w 100g:

  • Wartość energetyczna – 1792kJ/ 428 kcal
  • Tłuszcz -21 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 10g)
  • Węglowodany – 55g (w tym cukry – 46g)
  • Błonnik – 1,2g
  • Białko – 3,1g
  • Sól – 0,15g

 

Producent: Mondelez International

Udostępnij post:
Przeglądaj inne posty