Ptasie Mleczko śmietankowe w czekoladzie mlecznej od Wedla

Śmietankowe ptasie mleczko w czekoladzie
Kto nie zna legendarnego Ptasiego Mleczka ten trąba!

Pamiętasz te czasy gdzie babcia wręczała ci 100zł w pudełku z czymś słodkim, a ty cieszyłeś/aś się, że babcia o tobie pamięta i wręcza ci takie fajne, słodkie rzeczy? Przy okazji udając, że tej stówy nie widzisz… to ze sporym prawdopodobieństwem było właśnie Ptasie Mleczko. 

Okazji żeby je wręczać było zapewne więcej. Na przykład jak masz imprezę zakładową w pracy i nie wiesz co kupić szefowi…skromnego ale słodkiego. NO TO PTASIE MLECZKO!

Tak, jestem tak stary, ze pamiętam te czasy. W każdym razie jedzenie tych małych słodkich prostokątów prostokątów przywołuje morze podobnych wspomnień, jednak były to całkiem fajne wspomnienia 😉 Smak od lat nie uległ jakieś znaczącej zmianie, choć powstało sporo nowych wariantów. Pewnie w niedalekiej przyszłości pojawią się one wszystkie na blogu. Niestety, nie było w sklepie innych opcji jak tradycyjna, śmietankowa.

Smacznego! 

E. Wedel Ptasie Mleczko śmietankowe w czekoladzie mlecznej, masa netto 360g

Składniki: czekolada mleczna 31% (cukier, tłuszcz kakaowy, mleko pełne w proszku, miazga kakaowa, serwatka w proszku (z mleka), tłuszcz mleczny, emulgatory: lecytyna sojowa i E476, aromat), cukier, syrop glukozowy, masło, mleko zagęszczone słodzone, roztwór cukru inwertowanego, białko jaja w proszku, substancja żelująca (agar), śmietanka w proszku (0,4%), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), aromaty, substancja konserwująca (E202). Czekolada mleczna: masa kakaowa minimum 32%, masa mleczna minimum 18%. Może zawierać orzeszki arachidowe, orzechy, zboża (gluten).

 

Wartości odżywcze w 100g:

  • Energia – 1898 kJ / 454 kcal
  • Tłuszcz – 23 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 14 g)
  • Węglowodany – 57 g (w tym cukry 48 g)
  • Błonnik – 1,4 g
  • Białko – 3,4 g
  • Sól – 0,10 g

 

Producent: LOTTE Wedel sp. z o.o.

Udostępnij post:
Przeglądaj inne posty