Skawa wafle śmietankowe

Wafelki śmietankowe SKAWA
Śmietankowy wariant wafelków SKAWA

Nazwa: Skawa wafle o smaku śmietankowym

Waga: masa netto 360 g

Wafelki przekładane kremem o smaku śmietankowym (73%)

Zawsze lubię zestawiać „podstawowy” (z braku lepszego słowa) smak danego produktu z jego wariantami – kakaowymi, orzechowymi itd. 

Interesuje mnie jak daleko od tej podstawowej wersji produkty odbiegają pod względem składu. Tutaj jest ciekawie, bo bardzo nieznacznie. Właściwie jedyna różnica to po prostu masa kakaowa z kilkoma bonusami. Wartościami odżywczymi również nie różni się jakoś szczególnie, a to duży plus. Jedyne co jest (według mnie) na minus, to wciąż brakujący smak. Zarówno opcja śmietankowa jak kakaowa są bardzo delikatne w smaku, więc zostaję trochę z poczuciem niedosytu. Nie do końca też czuję różnicę w smaku. Gdyby ktoś zamkną mi oczy i kazał zgadywać  to pewnie bym przegrał. 

Wciąż, jest to dobry smakołyk dla kogoś kto lubi delikatniejsze smaki do kawy, albo planuje zjeść całą paczkę na raz i uważa na kalorie 

Składniki: mąka pszenna, tłuszcz palmowy, cukier, serwatka w proszku, skrobia, mleko w proszku odtłuszczone, olej rzepakowy, substancje spulchniające (węglany sodu, węglany amonu), sól, emulgator: lecytyny (z soi), aromaty. Może zawierać orzeszki arachidowe i orzechy.

Wartość odżywcza produktu w 100g:

  • Wartość energetyczna – 2193kJ/524 kcal
  • Tłuszcz – 28 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 15g)
  • Węglowodany – 63g (w tym cukry – 36g)
  • Białko – 5,7g
  • Sól – 0,28g

 

Producent: zakłady Przemysłu Cukierniczego SKAWA S.A.

Udostępnij post:
Przeglądaj inne posty